Device Listening | WEB ÜZERİNDEN ANLIK GAZ SEVİYESİ TAKİBİ
2005 yılında başladığımız yazılım sektöründe bu yıl, 11 yılımızı geride bıraktık. Türkiye’ nin 7 bölgesinde 200’ ün üzerinde projeye imza attık.
807
page-template-default,page,page-id-807,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

WEB ÜZERİNDEN ANLIK GAZ SEVİYESİ TAKİBİ

  1. Saha Stoklarının anlık izlenebilirliği

    Müşterinin tüketimi amaçlı müşteri sahasında bırakılan gaz tank veya paletlerinin üzerindeki gaz stoğu bilgisinin anlık olarak takip edilebilmesi, tüm dağıtım alanındaki henüz tüketilmemiş stok bilgisinin görüntülenebilmesini sağlamıştır. Anlık alınan stok bilgisi ile müşterinin kritik stok kıyaslamasının yapılabilmesini. Müşterinin kritik stok durumuna gelmeden tedariğinin planlanmasını sağlamıştır. Müşterilerin üretim, hizmet gibi faaliyetlerindeki durdurulma riski ortadan kaldırılmıştır.Kazandırılan tedarik öngörüleri ile de lojistiğin daha planlı ve uzun vadeli yapılabilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile lojistik maliyetlerinde  ciddi oranlarda tasarruf sağlanabilmiştir. Müşterilerde kullanılmayan gazın, kullanım hızı yükselmiş başka bir müşteriye aktarım hesaplaması, saha stoklarının anlık izlenebilirliği ile sağlanmıştır. Bu sayede fazla stok bulundurma maliyetinden ve lojistik maliyetinden tasarruf edilmiştir.

2.Müşteri tüketimlerinin anlık ve geçmişe yönelik izlenebilmesi;

Müşteri kullanım alışkanlıklardan oluşan Big Data ‘yı yorumlayarak, müşteri için belirlenen kapasitenin gerçek anlamda doğru belirlenebilmesini sağlıyoruz. Bu saptama aynı zamanda sezonlara özel de yapılabilmekte. Anlık stok seviyesi takibi sayesinde müşterinin tüketim hızına göre kalan stoğunu ne zaman bitirebileceğine yönelik izlenimler sağlayıp. Lojistik planlamasına bu yönde destek verilebilmekte. Zamanında tedarik ile müşterinin dağıtıcı firmaya olan güven ve memnuniyetini arttıran innovatif bir çözüm sunmaktadır.

4.Tesis Gaz Dolumlarının İzlenmesi

Tesiste doluma alınan paletlerin anlık olarak dolum süreçlerinin izlenmesi ile dolumların ne kadar sürede tamamlanabileceği ve stoğun ne kadar sürede hazır olabileceği gibi bilgileri sağlamaktadır.

Dolum esnasında oluşabilecek yüksek sıcaklık ve basınç değerlerinin anlık takibi ile daha sağlıklı ve verimli bir dolum yapılabilmesinin imkanı oluşmuştur.

Günlük belirlenen gaz dolum nominasyon değerlerinin gerçekleşeninin takip edilebilmesi. Yapılan tedarikçi anlaşma kurallarına uygun bir şekilde dolum yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

ANLIK RAPORLARINIZI TÜM PLATFORMLARDA İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Günlük yapılan dolum, günlük müşteri sevkiyatları, gaz alımları ve bunlara bağlı analiz verilerinin yöneticiler tarafından anlık izlenebilirliği sağlanarak daha somut ve verimli kararların alınabilmesi noktasında inovasyon sağlamıştır. Bununla birlikte sağlanan tüm bu veriler ile ileriye dönük tahminler yapılması için veri kaynağı oluşturulabilmiştir.